9 שאלות לפני פתיחת עסק

לא קל להיות עצמאית בארץ. אחוז גבוה של עסקים נסגרים כבר במהלך השנה הראשונה. כדי להפחית סיכוי לקחת חלק בסטטיסטיקה העצובה, הכנתי מקבץ של שאלות חשובות שכדאי מאוד לענות עליהן בשיא הכנות לפני שמקבלים החלטה כל כך חשובה.

1. האם יש בך מוכנות לעבוד קשה? בשלבים הראשונים, יש צורך להשקיע הרבה שעות עבודה בעסק. האם יש לך הזמן הזה? האם יש לך מוכנות נפשית ופיזית לעבוד בשביל העסק שלך? האם את מוכנה לעשות וויתורים בתחומים אחרים בחיים שלך?

2. האם את יודעת מי הם הלקוחות שלך? מה מייחד אותם? איפה את מוצאת אותם? מה הסיבה שכדאי להם לבחור דווקא בך?

3. האם את מוכנה לשווק את עצמך? כדי ליצור זרם של לקוחות ולאחר מכן לשמור עליו, צריך כל הזמן לעסוק בשיווק. האם את מוכנה לדבר על עצמך? לעשות חפירות פנימיות ולהכיר את עצמך טוב יותר כדי לבדוק מה מייחד אותך? לדעת להעביר את זה הלאה ולשכנע את הלקוחות שלך שיבחרו דווקא בך?

4. האם יש לך תוכנית פעולה? האם הצבת לעצמך מטרות עסקיות? כמה את רוצה להרוויח? כמה מכירות את צריכה לעשות בפרק זמן מוגדר כדי להגיע ליעד זה? האם בדקת הוצאות ישירות ועקיפות? האם יש לך תוכנית מגירה למקרה שתוכנית שבנית, לא גורמת להכנסות ברמה שתכננת?

5. האם את מוכנה כל הזמן ללמוד? אנו חיים בתקופה שערוצי השיווק משתנים, מה שעבד לפני 3-4 שנים, כבר לא עובד. צריך כל הזמן להיות עם אצבע על הדופק, כל הזמן ללמוד כדי לא להישאר מאחור. האם את מוכנה להשקיע זמן וכסף ברכישת ידע חדש? האם את מוכנה כל הזמן לנסות דברים חדשים?

6. האם יש לך משאבים כספיים לתקופה הראשונה? לוקח זמן עד שעסק מתחיל להניב פירות. האם יש לך כרית ביטחון לתקופה זו?

7. האם יש לך סביבה תומכת? האם יש מי שיוכל לעזור כאשר את חולה או לעזור עם ילדים? האם את מקבלת עידוד מהמשפחה הקרובה? מחברים? האם יש לך מי שאת יכולה לבוא אליו בתקופות הקשות ולקבל זריקת עידוד?

8. האם יש לך חזון? האם את יודעת איפה את רוצה להיות בעוד 5-10 שנים? האם את מוכנה לעבוד היום בשביל העתיד הזה?

9. האם את מוכנה לקחת אחריות על העסק שלך? האם את מוכנה להכיר בכך שלהיות עצמאית זה אומר להיות אשת חיל – לדעת לנהל את עצמך, את הלקוחות שלך, את ערוצי השיווק? וכל האחריות הזו עליך? האם את מוכנה לא להעביר אחריות זו למדינה, למס הכנסה, לביטוח לאומי ולהסכים שהצלחת העסק תלויה קודם כל בך?

 

אם התשובות שלך חיוביות לכל השאלות – מזל טוב! אם לא – כדאי לשקול את נושא פתיחת העסק מחדש.

להתראות בפוסט הבא!

 

מה אתם חושבים? מה הייתם רוצים להוסיף?

להשאיר תגובה

לקבוע פגישת היכרות איתי ללא תשלום


פגישת היכרות זו הזדמנות מצויינת להרגיש האם יש כימיה בינינו ולבדוק מה ואיך אני יכולה להציע בתור מאמנת אישית ועסקית. אני עובדת באריאל או באמצעות הסקייפ

Nadia Felman

נדיה פלמן – מאמנת אישית, מנחת קבוצות, נציגה רשמית של ברברה שר בישראל.

Pin It on Pinterest

נגישות