למה כדאי לגדל עגבניות?

אני כותבת את הפוסט הזה בשיטת פומודורו.

אני לומדת דברים חדשים בשיטת פומודורו.

אני קוראת ספרי לימוד בשיטת פומודורו.

מה זה השיטה הזו ומדוע היא כל כך שימושית אצלי?

השיטה הומצאה בשנות ה-80 על ידי Francesco Cirillo. הוא התייחס לכך שהמוח האנושי לא מסוגל להיות מרוכז לאורך זמן והציע לחלק עבודה לפרקי זמן קצרים של 25 דקות. ממציא השיטה עשה שימוש בטיימר מטבח רגיל בצורת עגבניה – פומודורו באיטלקית – ומשם מקור השם.

זו שיטה מעולה כמענה לדחיינות. זה גם משחק – כיף לעקוב כמה עגבניות קטפת במהלך היום, וגם כלי מעולה – להיות מרוכז במשך 25 דקות זו בהחלט משימה אפשרית.

השיטה פשוטה מאוד וניתנת ליישום מיידי:

- יש להגדיר משימה
- לשים טיימר ל-25 דקות
- להתרכז ב-25 דקות רק במשימה זו
- בתום 25 דקות יש לקחת הפסקה של 5 דקות וחוזר חלילה
- לאחר 4-5 עגבניות, מומלץ לקחת הפסקה גדולה יותר של 15-30 דקות

אפשר לשחק עם פסקי הזמן האלה בהתאם למטרות שלכם. למשל, אני בדרך כלל אני מגדילה אותם ל-30-40 דקות ואז גם לוקחת הפסקות יותר ארוכות.

בזמן עבודה על עגבניות, אני שמה טלפון על שקט, אם אני עובדת על מחשב, משאירה רק חלונות שרלוונטיים למשימה שלי ושוקעת לתוך עגבניה. האמת – זה תענוג. זו אפשרות להתרכז, אפשרות להיות אחד על אחד עם המשימה, להתמודד איתה, לא להתפזר לדברים אחרים.

בגלל שהשיטה היום נפוצה מאוד, צצו המון אפליקציות עבורה. חיפוש לפי מילת מפתח “pomodoro” בחנות אפל או אנדרויד יחשוף אתכם לכל המגוון הרחב.

אני אישית מגדלת עגבניות בעזרת תוכנה עבור מחשב EYES RELAX. במקור התוכנה נועדה להגן על העיניים ומכאן מקור השם שלה.

אפשר לקבוע בה פרקי זמן קבועים כך שאחרי פרק זמן מוגדר התוכנה מכסה את מסך המחשב. כן, למדתי על עצמי שצלצול של הטיימר לא תמיד גורם לי לקום ולהתנתק ואילו תוכנה זו בהחלט עוזרת לעצור ולתת מנוחה למוח, לעיניים, לגב.

האם יצא לכם לעשות שימוש בשיטת פומודורו? אם כן, כמה עגבניות עשיתם בפעם אחרונה? מה עוזר לכם לשמור על פרקי הזמן? מה אתם עושים בהפסקות?

אם לא, באיזה תחום אתם יכולים לנסות שיטה זו? באיזה תחום זה יכול להיות שימושי עבורכם?

להתראות בפוסט הבא!

מה אתם חושבים? מה הייתם רוצים להוסיף?

להשאיר תגובה

לקבוע פגישת היכרות איתי ללא תשלום


פגישת היכרות זו הזדמנות מצויינת להרגיש האם יש כימיה בינינו ולבדוק מה ואיך אני יכולה להציע בתור מאמנת אישית ועסקית. אני עובדת באריאל או באמצעות הסקייפ

Nadia Felman

נדיה פלמן – מאמנת אישית, מנחת קבוצות, נציגה רשמית של ברברה שר בישראל.

Pin It on Pinterest

נגישות